top of page

שאלות ותשובות

מתי לפנות לטיפול?

נכון לפנות לטיפול כשיש חוויה של מצוקה, וקושי לצאת ממנה באופן עצמאי. כשתחושות של דכדוך, חוסר שביעות רצון, ריקנות, חוסר שקט, קושי בהנאה, מוטיבציה נמוכה, מפריעות לךתקופה של יותר מחודשיים, או מול תסכול מקשרים בינאישיים וקושי להצליח בעבודה או בחיי המשפחה.

מתי לפנות לטיפול

האם טיפול פסיכולוגי מתאים לי?

למרות שטיפול פסיכולוגי טוב הוא גמיש ומתאים את עצמו למטופל, טיפול פסיכולוגי לא מתאים לכל אחד. הגישה שלי משלבת את הכאן ועכשיו עם העבר, ותוך כדי דיבור נגיע להבנה ולשינוי. יש אנשים שמתאים להם יותר לעבוד באופן חוויתי ופחות מילולי, יש אנשים שמחוברים יותר לרוחניות, ויש כאלו שמחפשים איש מקצוע שייעץ להם ויגיד להם מה כדאי להם לעשות. אני אדבר איתך, ואעזור לך למצוא את התשובות לשאלות שלך בכוחות עצמך.

האם טיפול מתאים

איך בוחרים מטפל.ת?

טהכימיה בין המטופל והמטפל חשובה מאוד, בלעדיה יש קושי לתת אמון, להרגיש בנוח ולשתף בכל המחשבות והרגשות שלך, מה שחיוני להצלחת הטיפול. כבר בשיחת הטלפון הראשונית, שימ/י לב להרגשה שלך. האם מתעורר רצון להיפגש עם המטפל הזה? האם מתעורר אמון ותחושה שאפשר לסמוך שהוא או היא יוכלו לעזור? האם מתעוררת אופטימיות? מומלץ לדבר עם כמה מטפלים בטלפון ולבחור אחד או שניים להיפגש עימם כדי לבחון את ההרגשה ואת הכימיה שנוצרת. חשוב לבחור במטפל שיהיה לך נוח להגיע אליו, כדי שיהיה קל להתמיד בטיפול. הנוחות צריכה להיות גם בזמן הפגישה, וגם במיקום הקליניקה.

איך בוחרים

מה לעשות אם יש מחלוקת עם המטפל?

ויסות רגשי מורכב מהיכולת לזהות נכון את הרגשות שלנו, ולהפחית את עוצמת החוויה הרגשית כדי שנוכל לחשוב ולנתח את המצב מעורר הרגש כך שנבחר באופן חופשי ומכוון יותר את הדרך המיטבית בה אנו רוצים להגיב. בסדנה, המיועדת לילדים בכיתות ג'-ו', אנו משוחחים על הרגשות השונים, הסיבות לכך שיש לנו רגשות, מדברים על טכניקות לויסות רגשי ולומדים כלים כמו הרפיה באמצעות נשימה בטנית או דמיון מודרך. הסדנה מתנהלת בקבוצות קטנות, והיא חד פעמית, כך שאינה טיפולית אלא ייעוצית/הדרכתית. 

מה לעשות אם יש מחלוקת

מתי נכון להפסיק טיפול?

לפעמים, הגדרת את המטרות שלך בתחילת הטיפול – לשפר את הזוגיות, לפתור בעיה עם אחד הילדים, למצוא מסלול קריירה נכון, לישון טוב יותר בלילה. לאחר שהגעת למטרה הזו, לעתים זהו זמן מתאים להפסיק את הטיפול. לפעמים המטרות שלך פחות מוגדרות ויותר עמומות. במהלך הטיפול יהיו תקופות בהן יש תחושה שאי אפשר לתפקד בלי הטיפול, או שאפשר להפיק הרבה תועלת מהפגישות, ולעומת זאת תקופות שבהן הטיפול פחות עובד או שמיצית ואת/ה מוכנ/ה להמשיך הלאה בכוחות עצמך. חשוב לדבר עם המטפל על התחושות האלו ולקבל משוב עליהן. מטפל טוב יגיד לך אם הוא חושב שיש לך עוד עבודה שאפשר לעשות, או שזהו זמן מתאים להפסיק. לפעמים, יהיו נסיבות חיצוניות מחייבות הפסקה של הטיפול – מעבר דירה, עבודה חדשה. גם במקרים כאלו, כדאי לדבר עם המטפל על ההשלכות לגבי המשך הטיפול. לפעמים יהיה אפשר לשנות את שעת הפגישה, או להמשיך את המפגשים דרך האינטרנט, מבלי להגיע לקליניקה, ולפעמים המטפל ימליץ לך על מטפלים אחרים שיוכלו להמשיך איתך את התהליך הטיפולי.

מתי נכון להפסיק טיפול

אם החלטת לפנות לטיפול, ניתן ליצור עמי קשר, לשוחח בטלפון ולקבוע פגישת היכרות. בפגישה זו נוכל לבדוק את ההתאמה ההדדית ולהחליט אם זהו הזמן להתחיל טיפול, ואיזה סוג טיפול מתאים לך.

הודעתך נשלחה!

tipul@tamar-neeman.com

054-462-2750

הקליניקה בתל-אביב

א״ד גורדון 17

 

הקליניקה בשוהם

היסמין 38

close-envelope.png
phone-receiver.png
bottom of page